Nagy Miklós Városi Könyvtár és Sárréti Közérdekű Muzeális Gyűjtemény

Gyermekrészleg

1949-ben megnyílt Szeghalmon a Népkönyvtár, ahol még a gyermekek és a felnőttek közösen használták a könyvtárat.

1964-ben a gyermekrészleg különválik és a Szabadság tér 2. szám alatt működik tovább.

1972-ben a gyermekrészleg a Sárréti Múzeum irodahelyiségeivel egy épületbe, Hunyadi utca 2. szám alá költözik.

A könyvtárban rendszeresen voltak író-olvasó találkozók, rendhagyó órák. Vendég volt: Janikovszky Éva, Havas Judit, Fodor Zsóka, Bakó Ágnes, Szalay Lenke, Udvaros Béla, Szentirmay Éva, Szűcs András, Horgas Béla, Levendel Júlia és a Búvár szerkesztősége.

1983. augusztus 15-én a gyermekrészleg új épületben kerül elhelyezésre, Béke (ma Tildy) utca 28. szám alatt.

Irodalmi műsorok, rendezvények. Vendég volt: Bálint Ágnes író, Marék Veronika, Janikovszky Éva, É. Szabó Márta, Sebő Ferenc, Bogáti Péter, Móricz Virág, Magyar Tamás.

1990. január 15-én a gyermekrészleg takarékossági okok miatt az anyakönyvtárhoz költözik, ahol olyan mérhetetlen zsúfoltság keletkezik, mely mindenfajta közművelődési tevékenységet lehetetlenné tesz.

1997. február 17-én a könyvtár megnyitotta kapuit a nagyközönség számára a Nagy Miklós utca 6. szám alatti ujjá alakított épületben, ahol a gyermekrészleg megújulva várta a fiatal olvasókat.

Vendégeink voltak: Marék Veronika, Hetényi György, Havas Judit, Vitai Ildikó, Kun János, Misztrál együttes, Balázs Ágnes, Dóka Péter, Nógrádi Gábor.

2010-ben Szeghalom Város Önkormányzata pályázaton nyert pénzt, amiből a romokban álló Wenkheim-D'Orsay kastélyt felújította. Ebbe az épületbe költözött át a könyvtár és a múzeum.

2011. július 4-én megnyílt és fogadja olvasóit a gyermekkönyvtár a Nagy Miklós utca 2. szám alatt.

Vendég volt: a Békés megyei Napsugár Bábszínház, volt Miklós napi és húsvéti játszóház, Nógrádi Gáborral író-olvasó találkozó. Az Európai Unió és én címmel rajzpályázat és kép kiállítás. A IX. Országos Vasutas Fotókiállítás keretein belül vasúti terepasztalt nézhettek meg fiatal olvasóink.

Felíratkozás hírlevélre

Ki olvas minket