A Pálfi János Emlékalapítvány Szeghalom olvasáskultúrájáért 1999. márciusában jött létre Pálfi Jánosné sz. Eiler Anna szeghalmi lakos 500.000 Ft-os adományából, melyet később még 500.000 Ft-tal kiegészített elhunyt férjének, Pálfi Jánosnak emlékére.

Alapítók Pálfi Jánosné, és a Nagy Miklós Városi Könyvtár.

Az alapítvány főbb céljai:

– Könyvtár állományának fejlesztése.
– A könyvtárban folyó helyismereti kutatómunka eredményeinek nyomtatásban történő megjelentetése.
– Pálfi János emlékének ápolása érdekében, oly módon, hogy a vásárolt vagy megjelentetett dokumentumokat a könyvtár köteles a Pálfi János emlékalapítvány nevével ellátott bélyegzővel hitelesíteni.
– Közművelődési tevékenység.

Az alapítvány működése óta számos helyismereti kiadványt sikerült megvásárolni, valamint az alapítvány közreműködésével helyi alkotók könyveinek kiadására is lehetőség nyílt.

Az Alapítvány munkáját támogatói jegyek és/vagy adójának 1%- ával segítheti!

Adószám: 18381494-1-04

Kategória: Könyvtárról